Nowy Sącz – miasto o zasobnej historii

Na terenie Polski możemy znaleźć wiele pięknych i ciekawych miejsc, które zwracają uwagę wielu turystów. Szczególnie dużą popularnością cieszy się województwo małopolskie. Jednym z miast położonych na tym terenie jest Nowy Sącz. Został on założony pod koniec XIII wieku, wtedy również nastąpiło nadanie mu praw miejskich. Na powierzchni około 60 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje prawie 85 tysięcy osób. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym możemy spotkać tutaj wielu turystów. Niesamowite zabytki, liczne atrakcje turystyczne oraz ciekawe wydarzenia kulturalne są ogromną zaletą tego regionu.

Od wielu lat miasto to pełni funkcje rekreacyjno-turystyczną. Ze względu na ten fakt, na terenie miasta funkcjonuje wiele hoteli, hosteli, pensjonatów oraz domków gościnnych, w których zatrzymują się przyjeżdżający tutaj turyści.

To miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest ratusz. Budynek ten został wzniesiony już w XV wieku, jednak w wieku XVIII uległ on rozległemu zniszczeniu na skutek pożaru, co spowodowało, że został on przebudowany i odrestaurowany w wieku XIX. Jego wygląd oddaje wszystkie założenia stylu neorenesansowego. Obecnie znajdziemy w nim siedzibę władz. Bardzo ważnym obiektem, które koniecznie trzeba odwiedzić przebywając w tym mieście jest Bazylika Kolegiacka pod wezwaniem świętej Małgorzaty, która została wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku. Zbudowana została w stylu gotyckim, z przewagą elementów barokowych. Obiekt ten został wpisany na listę rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego. W tej świątyni możemy znaleźć wiele zabytkowych elementów, takich jak piękne płaskorzeźby czy chrzcielnica, pochodząca z XVI wieku.

Bardzo ciekawym miejscem jest także Kościół pod wezwaniem Ducha Świętego, który został wybudowany dzięki hojności Władysława Jagiełły, na początku XV wieku. Nowy Sącz to przepiękne miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które z pewnością zachwycą miłośników historii.