Mielno – urlop nad morzem i brzegiem jeziora

Niezwykła miejscowość jaką jest Mielno położona jest w części północno-zachodniej Polski. Należy do województwa zachodniopomorskiego oraz powiatu koszalińskiego. Dawniej przynależała do województwa koszalińskiego. Wioska stanowi siedzibę gminy Mielno i położona jest na Wybrzeżu Słowińskim. Lokalizacja nad Morzem Bałtyckim dodaje jej atrakcyjności. Przepiękna miejscowość zlokalizowana jest także nad brzegiem jeziora Jamno.

W Mielnie dostępne jest kąpielisko, które spełnia wszelkie wymogi jakościowe. Wielu turystów wybiera właśnie tę miejscowość, jako cel wakacyjnych podróży. Warto zaplanować dłuższy pobyt w nadmorskiej wiosce oraz wcześniej zarezerwować noclegi. Miejscowość posiada sporo ośrodków wypoczynkowych. Dobrze zróżnicowane propozycje noclegowe Mielna spełnią wszelkie oczekiwania i sprawią, że wakacje będą niezapomniane.

Ciekawe zabytki, atrakcyjne położenie oraz niezwykłe krajobrazy są charakterystyczne dla tej miejscowości. Warto spędzić tu urlop czy też wybrać się tu w czasie weekendu. Przebywając w okolicy Mielna, koniecznie zobaczyć trzeba oceanarium. Obiekt czynny jest w okresie letnim. Oceanarium jest niewielkim budynkiem, który znajduje się w dzielnicy Tarasy. Jego główną atrakcją są rekiny, drapieżne piranie czy też płaszczki. Mnóstwo jest tu ciekawych okazów. Można zobaczyć tu nie tylko ryby, ale też niezwykłe rośliny. Zwiedzanie obiektu będzie wspaniałą zabawą nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych.

Wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu w Mielnie będzie skorzystanie z oferty parku linowego „Tukan”. Można znaleźć go w lesie. Zlokalizowany jest przy ulicy Chmielnej. Widoczne są ze znacznej odległości platformy oraz liny łączące drzewa. Z pewnością jest to wspaniała atrakcja zarówno dla najmłodszych oraz osób początkujących, jak i dla tych, którzy już niejednokrotnie korzystali z tego typu zabaw. W parku dostępna jest trasa dziecięca, średnia oraz najbardziej wymagająca. Można tam również skorzystać ze „zjazdów tyrolskich”. Ciekawą atrakcję stanowi także grodzisko słowiańskie. Pochodzi z IX lub X wieku. Można znaleźć je na skraju lasu Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Grodzisko tworzy niewielkie wzgórze. Wznosi się na wysokość jednego metra powyżej otaczającego go obszaru.