Bieszczady dla dzieci

Planując wakacje z dziećmi warto wziąć pod uwagę możliwość spędzenia przepięknych chwil w Polańczyku. Ta wczasowo – uzdrowiskowa miejscowość położona w województwie podkarpackim oferuję rozbudowaną bazę noclegową, dzięki czemu nie będziecie mieli większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla siebie i swojego maluszka. Wczasy w Polańczyku urozmaicić może skosztowanie regionalnych potraw, które cieszą się dużą sławą wśród miejscowych i turystów.

Atrakcji w tych okolicach jest bardzo dużo. Bieszczadzka Ciuchcia w Majdanie (Kolejka Leśna) zabierze waszego malca w cudowną podróż po lesie z możliwością poczucia wiatru we włosach i zapachu drzew. Małe, klimatyczne otwarte wagoniki spodobają się każdemu dziecku. Ceny nie są wygórowane. Warto jednak pamiętać, aby wcześniej pójść na pierwszą stację, skąd odjeżdża kolejka, gdyż z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością i chętnych na takie podróż nie brakuje. Koniec trasy można uwieńczyć zakupieniem pamiątek w sklepikach lub posilenie się w restauracjach, które dostosowują swoje menu do potrzeb rodzin z dziećmi.

Jak wiadomo maluchy uwielbiają zwierzęta, warto zabrać je więc do wiejskiego ZOO w Berezce, gdzie można głaskać, dotykać i karmić króliki, prosiaczki, pawie, indyki, myszy, konie a nawet oślicę Tośkę. Wasze dzieci mogą też nabyć podczas pobytu umiejętności dojenia sztucznej krowy, pobłądzić w labiryncie z siana, skorzystać z zjeżdżalni linowej lub zrobić własnoręcznie masełko.

Kolejna atrakcja czeka nas na Jeziorze Solińskim. Możemy tam popłynąć w rejs statkiem spacerowym, pod czujnym okiem WOPR-u. Podczas rejsu turyści mogą oglądać trzy wyspy: Dużą, Skalistą i Małą, zwana Zajęczą, czy miejsca takie jak: Martwy Las, zatoka Victoriniego, Drzewo Wisielca i Zatokę Czarnego. Oglądają również samą zaporę.

Możecie również spędzić niezapomniane chwile grając w paintballa, jest to jednak rozrywka dla dzieci starszych, szczególnie chłopców. W miejscowości Solina, która leży w niedalekiej odległości od Polańczyka istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i zrobienia sobie wycieczki po tych pięknych okolicach. W Solinie jest również tor kartingowy i trzy parki linowe, które oferują wiele ciekawych możliwości. Dla rodzin lubiących sporty ekstremalne i aktywne spędzanie czasu będzie wzięcie udziału w organizowanym co roku „Święcie latawca”, który jest organizowany przez bieszczadzki Aeroklub. Będzie to niesamowicie spędzony czas.